Σκηνές απείρου κάλους διαδραματίστηκαν στους διαδρόμους μιας εταιρείας όταν δύο συνεργάτιδες μεγάλης Ασφαλιστικής… αρπάχτηκαν γιατί ο CEO έκανε το σοβαρό λάθος να… μπλέξει προσωπικά με τη μία, της βορείου Ελλάδος και επειδή συγκινήθηκε ιδιαίτερα από το νέο του δεσμό…έβαλε υπό τη δικαιοδοσία της μία άλλη συνεργάτιδα της…Νοτίου Ελλάδος! Σοβαρά λάθη που μπορούν να στοιχίσουν ακόμα και την καριέρα ενός CEO ιδίως όταν το μακροχρόνιο ιστορικό του, όχι μόνον δεν έχει τίποτα το αξιόλογο να παρουσιάσει, η απόδοσή του καθρεπτίζει έναν απλό Διαχειριστή/Λογιστή, αλλά όποτε αναμείχθηκε στα κοινά τσακώνονταν χωρίς βέβαια να μπορεί να διεκπεραιώσει καμία εργασία αποτελεσματικά. Δεν ευχόμαστε σε κανέναν υπεύθυνο Μάνατζερ το κλάδου να υποστεί παρόμοιες μειωτικές ιστορίες, γιατί οι πόντοι που χάνονται δεν επανέρχονται εύκολα. Ένα ρητό λέει: Ποτέ δεν σου δίνετε μια δεύτερη ευκαιρία να κερδίσεις μια πρώτη χαμένη εντύπωση…Καλά ξεμπερδέματα με τα αφεντικά του που έμαθαν τα καμώματά του και φυσικά δε είναι καθόλου ευχαριστημένοι μαζί του…Πρόκειται για τα λίγα πράγματα που οι μεγάλες Εταιρείες δεν συγχωρούν εύκολα…
ΤΙ ΛΕΤΕ ΦΙΛΤΑΤΕ ,ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΚΛΥΝΟΥ ΑΣΤΕΟΣ ΜΕ ΠΡΟΕΔΡΟ ,ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΙΑ ΣΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ!!!
ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΚΟΚΟΡΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ
ΤΙ ΛΕΣ ΤΥΧΑΙΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Η ΚΑΤΩ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΣΚΟΤΟΣ
Να ήταν μόνον αυτός…δυστυχώς έχουμε αρκετά παραδείγματα που οι εργαζόμενοι τοχουν βούκινο και αυτοί κρυφό καμάρι
osa legontai einai pinats mprosta stin alithia .
afto den einai tipota mprosta se porto sevro ,mykono kai alla polla
milame gia aplh grammatea xvris agglika poy egine kai dieythintria kladou logv amesis kai emmesis ipostirixis toy acilou proedrou