Βρείτε ένα πρόσωπο ανάμεσα στους κόκκους του καφέ. Αν το βρείτε σε λιγότερο από 3 δεύτερα θα είστε τέρας παρατηρητικότητας. Αν το βρείτε σε 3-7 δευτερόλεπτα ο εγκέφαλός σας λειτουργεί πιο γρήγορα από του μέσου ανθρώπου. Από 7 δεύτερα έως 1 λεπτό, ο εγκέφαλός σας λειτουργεί φυσιολογικά ενώ αν κάνετε να βρείτε το πρόσωπο από 1 έως 3 λεπτά, βάλτε περισσότερη πρωτεΐνη στη διατροφή σας – ο εγκέφαλός σας λειτουργεί κάπως πιο αργά από το φυσιολογικό! Τέλος, αν σας πάρει πάνω από 3 λεπτά… γρήγορα αρχίστε τα σταυρόλεξα και το sudoku! Ο εγκέφαλός σας θέλει εξάσκηση!! (I.D.: εννοείται ότι οι χρόνοι είναι περισσότερο για παιχνίδι και δεν πρέπει να ανησυχούμε για την… κατάσταση του εγκεφάλου μας, αν αργήσουμε 3 λεπτά να βρούμε το πρόσωπο ανάμεσα στους κόκκους του καφέ… Με τόσα τον φορτώνουμε κάθε μέρα, ας είμαστε λίγο επιεικείς…