Από την Ένωση Ασφαλιστών Βορείου Ελλάδος: Όλες οι καθαρά ελληνικές Επιχειρήσεις, για την αντιμετώπιση των οικονομικών προβλημάτων της χώρας μας, προσφέρουν τις χαμηλότερες τιμές στους Έλληνες καταναλωτές και ζητούν την σταθερή και επίμονη προτίμηση των ελληνικών προϊόντων και υπηρεσιών. Μόνον με την αμοιβαία υποστήριξη και πίστη στις ελληνικές αξίες θα μπορέσουμε να λύσουμε τα σοβαρά προβλήματά μας, που μας δημιουργούν αχόρταγοι εισβολείς και άρπαγες. Αυτή είναι η μοναδική ελπίδα μας και λύση.
Η «Ένωση Ασφαλιστών Βορείου Ελλάδος», απόλυτα ελληνικών και μάλιστα αποκεντρωμένων συμφερόντων, καλεί τους Έλληνες καταναλωτές να επιλέγουν για τις ασφαλίσεις τους μόνον ιδιωτικές ασφαλιστικές εταιρίες καθαρά ελληνικών συμφερόντων και οι οποίες δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτε από τις ξένες και τις τραπεζικές. Κάθε Ευρώ που βγαίνει έξω και σε ξένα συμφέροντα, είναι και μία πισώπλατη μαχαιριά σε κάθε Έλληνα! Ελληνικά και επίμονα, λοιπόν.