Από τις 5.30 έως τις 7.30 το απόγευμα κράτησε χθες Κυριακή η πρώτη, μετά από καιρό, συγκέντρωση των “Αγανακτισμένων” στο Σύνταγμα. Κεντρικό σύνθημα ήταν “να φύγουν” (!) Κυβέρνηση και Τρόικα, ενώ στη συνέχεια “έπεσαν” συνθήματα κατά της συμμετοχής του ΛΑΟΣ στην Κυβέρνηση. Όταν οι διαδηλωτές έκλεισαν τη Λεωφόρο Αμαλίας επενέβησαν οι αστυνομικοί, τους διέλυσαν και μάλιστα έγιναν και δύο προσαγωγές. Οι «Αγανακτισμένοι» μοίρασαν και φαγητό σε αστέγους, προφανώς το μόνο χρήσιμο απ’ όλη την ιστορία…