Το Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2012 πραγματοποιήθηκε η ετήσια Γενική Συνέλευση των πρωτοβάθμιων σωματείων της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ανεξάρτητων Ασφαλιστικών Διαμεσολαβητών (ΠΟΑΔ), στην αίθουσα συνεδριάσεων του Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθηνών το οποίο η ΠΟΑΔ ευχαριστεί για τη φιλοξενία. Θέματα της Συνέλευσης ήταν η συμπλήρωση των κενών θέσεων της Εξελεγκτικής Επιτροπής, η δημιουργία, όπως ορίζει το τροποποιημένο καταστατικό, τριμελούς Πειθαρχικού Συμβουλίου και η συνολική εξέταση της κατάστασης της Ασφαλιστικής Διαμεσολάβησης, όπως διαμορφώνεται εντός της οικονομικής κρίσης και κάτω από το πρίσμα των επιχειρούμενων αλλαγών από την Εποπτική Αρχή (Τράπεζα της Ελλάδος) και τις αποφάσεις των Ασφαλιστικών Εταιρειών.
Έστω και αργά,ας ξυπνήσουμε επιτέλους, εμείς οι Ασφαλιστικοί Διαμεσολαβητές!