Αυτό και αν είναι ασυγχώρητο στις μέρες μας… Μια παρόμοια αμέλεια ή παράβλεψη δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητη. Είναι τόσο επιπόλαιος ο αρμόδιος Διευθυντής που δεν το έμαθε… Δεν έκανε τον στοιχειώδη έλεγχο να μάθει; Ο δε Γενικός, δεν διαθέτει κάποιο Σύστημα Ελέγχου των αποφάσεων των Στελεχών του ή διασταύρωσης των Αναφορών του; Πολλά τα ερωτήματα που συχνά οδηγούν πολλά στελέχη στην ανεργία. Η Αγορά μας είναι επί της ουσίας πολύ μικρή για να δικαιολογεί τις συστηματικές απάτες από μια μικρή ευτυχώς μερίδα διαμεσολαβούντων. Δυστυχώς η Κρίση έχει παρασύρει και πολλούς έντιμους Διαμεσολαβούντες που πάντα φρόντιζαν να είναι ενήμεροι με τις υποχρεώσεις τους. Δεν φταίνε οι άμοιροι, όταν οι Εταιρείες πρόσφεραν με μεγάλη γενναιοδωρία τους πεντάμηνους και εξάμηνους διακανομισμούς ακόμα και σε μικρούς, μόνον και μόνον για να πάρουν τα χαρτοφυλάκιά τους. Τουλάχιστον, σε αυτήν τη μερίδα των Πρακτόρων, ας κάνουν μερικές παραχωρήσεις στα πινάκια, για να τους δώσουν την ευκαιρία να επανέλθουν σε κάποια σειρά.
γνωριστε μας ποιοα εταιρία είναι και ποιος διαμεσολαβητης και απο ποια περιοχη
…δεν είναι κακό!
”Δεν φταίνε οι άμοιροι, όταν οι Εταιρείες πρόσφεραν με μεγάλη γενναιοδωρία τους πεντάμηνους και εξάμηνους διακανομισμούς ακόμα και σε μικρούς, μόνον και μόνον για να πάρουν τα χαρτοφυλάκιά τους. Τουλάχιστον, σε αυτήν τη μερίδα των Πρακτόρων, ας κάνουν μερικές παραχωρήσεις στα πινάκια, για να τους δώσουν την ευκαιρία να επανέλθουν σε κάποια σειρά.”
Δηλαδή εμείς οι υπόλοιποι είμαστε κορόιδα που στο μήνα πάνω ”έχουμε δεν έχουμε΄΄πληρώνουμε μετρητά τις υποχρεώσεις μας και πολλές φορές μένουμε ταπί και ψύχραιμοι για να είμαστε κύριοι στην αγορά.
Το παιχνίδι πρέπει να παίζεται ”επί ίσοις όροις” και εννοώ ότι θα πρέπει να παγιωθούν οι οφειλές αυτές και να ξεχρεώνονται σιγά-σιγά αλλά από εδώ και στο εξής οι καινούργιες οφειλές να λειτουργούν όπως και σε εμάς τους υπόλοιπους.
Βέβαια οι ευθύνες βαρύνουν κατά κύριο λόγο τους κυρίους των εταιριών και εκεί πρέπει να αναζητηθούν.
”μόνον και μόνον για να πάρουν τα χαρτοφυλάκιά τους”
Ας απομονώσουμε αυτές τις Εταιρίες …νισάφι πια.Ελπίζω οι σύλλογοι μας να βοηθήσουν…………….ελπίζω είπα.
Και για να μην ξεχνιόμαστε…..”Από τα καλώς δουλεμένα παίρνει ο διάολος τα μισά,από τα κακώς και το αφεντικό μαζί.”
ΑΣ ΠΑΘΟΥΝ ΔΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ,ΑΝ ΜΑΘΟΥΝ
ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΕΡΕΙΣ ΑΦΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ
ΑΣ ΣΥΝΕΛΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΣΩΣΤΟΥΣ ,ΕΝΤΙΜΟΥΣ ,ΝΟΙΚΟΚΥΡΑΙΟΥΣ ΜΕ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ
Πότε επιτέλους θα γράψετε κάποιο όνομα?
χωρίς ονομα και για ποια χρονική περίοδο ειναι σαν το “τι ειχες Γιάννη , τι ειχα πάντα.
ΟΝΟΜΑ για να ειναι και σοβαρή η αναφορά του κειμένου.
Ανωνυμία = συγκάλυψη.