Παρόλο που έχουμε δημοσιεύσει στο παρελθόν αυτό το συγκλονιστικό βιντεάκι, το ξαναδημοσιεύουμε γιατί πραγματικά μας βοηθάει να προσπαθήσουμε να αντιμετωπίσουμε το θλιβερό σενάριο στο οποίο μας οδηγούν οι Πολυεθνικές και οι Μεγαλοτράπεζες, χωρίς να έχουμε κανέναν τρόπο να αντιδράσουμε… Είναι μια φρικτή διαπίστωση, που μας έπιασε στον ύπνο… Το σενάριο για την Ευρώπη των δύο ταχυτήτων έχει σχεδιαστεί πριν από πολλά χρόνια με μεγάλη επιμέλεια, έχοντας αποκλείσει κάθε είδους ουσιαστικής αντίδρασης εκ μέρους της Κοινωνίας!