Μόνο που αυτήν τη φορά, ο αντίπαλος της Γερμανίας δεν είναι ο ίδιος που ήταν το 1940, που μπήκε στον πόλεμο γεμάτος Ανασφάλειες, γεμάτος μειονεκτήματα, χωρίς κανένα ιστορικό επιτυχιών και τελείως άπειρος στους Πολέμους! Η σημερινή Αμερική, είναι πολύ πιο ισχυρή από ότι ήταν πριν 67 χρόνια, και το σημαντικότερο, διαθέτει απόλυτη Αυτάρκεια Διαβίωσης του Λαού της! Ως γνωστόν, παράγει τα πάντα! Οι Εισαγωγές της σε πετρέλαιο ισοδυναμούν με το 10% του συνόλου που καταναλώνει και μπορεί σχετικά εύκολα να τις μειώσει, ώστε να μην εξαρτάται καθόλου από κανέναν! Επιπλέον, η Πολεμική της Βιομηχανία και τα άγνωστα όπλα της, είναι γνωστό ότι υπάρχουν, χωρίς κανένας να γνωρίζει πού και πώς θα μπορέσουν να χρησιμοποιηθούν! Κατόρθωσαν και τα διατήρησαν με απόλυτη μυστικότητα σε σημεία που μόνον ο Πρόεδρος των ΗΠΑ και το άμεσο Επιτελείο του γνωρίζουν την ύπαρξή τους. Και αυτό ακόμα το Ισραήλ, παρόλες τις συνεχείς προσπάθειές του δεν μπόρεσε να έχει πρόσβαση σε αυτά! Η Αμερικανική Αφέλεια έχει εκλείψει προ πολλού, ας είναι καλά το… Ισραήλ που τους άνοιξε τα μάτια! Διαβάστε Πώς η Μόνη Δύναμη στον Κόσμο που δεν καταπολεμάτε με τίποτα, ακόμα και με τη Βία, είναι η “Παραγωγικότητα”! Αυτό είναι και το σημαντικότερο Ενσυνείδητο Διπλό Έγκλημα των Δικών μας (6) Πολιτικών Ηγετών των τελευταίων 32 χρόνων! Πρώτον, αγνόησαν την “Παραγωγικότητα” και συνέχιζαν να Κυβερνούν με… Δανεικά, Καταληστεύοντας του Έλληνες Πολίτες και Δεύτερον, υπέγραφαν την Υποδούλωση των Ελλήνων Πολιτών στους Δανειστές μας! Τουλάχιστον να φρόντιζαν να εξασφαλίσουν την “Παραγωγικότητα” του Δημοσίου και Ιδιωτικού Τομέα και να έκλεβαν από τα “Παραγόμενα Κέρδη”! Τότε, δεν θα υπήρχαν οι Επιτηρητές και οι Αποικιοκράτες Δανειστές μας να μας αντιμετωπίζουν ως ιθαγενείς και να Κυριαρχούν στα πάντα που αφορούν τη χώρα μας και τη ζωή μας!
Γιατί τα γράφουμε όλα αυτά; Μα γιατί όπως το πάει η Γερμανία, και η Κίνα θα αναγκάσουν τις ΗΠΑ να χρησιμοποιήσουν τη βία για να διατηρήσουν το επίπεδο Διαβίωσης του Λαού τους και κυρίως να διατηρήσουν την “Κυριαρχία τους” που άρχισαν να τη χάνουν από τις πλέον αναπτυγμένες χώρες στον Κόσμο! Τις Ευρωπαϊκές!
Οι Γερμανοί κατάφεραν να επιβάλλουν όλες σχεδόν τις προδιαγραφές τους στην Ευρωπαϊκή Βιομηχανία και να είναι πρώτοι στην τρομερά δύσκολη Παραγωγή Οργανικών Κερδών. Αφού κατάφεραν και εξασφάλισαν τα δύσκολα Οργανικά Κέρδη, άρχισαν να εξασφαλίζουν και τα υπερβολικά εύκολα Κέρδη των Τοκογλυφικών Διαμεσολαβούντων Δανεισμών! Λειτουργούν ως “Μεσίτες Δανεισμού επί Προμηθεία”. Έτσι πιστεύουν ότι θα στεγανοποιήσουν την Κυριαρχία τους! Τα εύκολα Τοκογλυφικά Κέρδη που Κερδίζει ο “Μεσίτης Δανεισμού επί Προμηθεία” δεν περιλαμβάνουν ούτε το 1% των τεράστιων δυσκολιών των Οργανικών Κερδών και προσφέρουν εκατονταπλάσια Κέρδη. Δεν χρειάζεται δε να διαθέτουν και να ριψοκινδυνεύουν τα δικά τους χρήματα! Απλά μεσολαβούν, ως Μεσίτες Δανειοδότησης και κερδίζουν τους προσαυξημένους με 4%-5% Τοκογλυφικούς Τόκους, που αποτελούν την Αμοιβή τους επειδή Μεσολάβησαν, εκ του Ασφαλούς. Το μόνον που προσφέρουν είναι οι απαραίτητες Εγγυήσεις! Για να μην υποχρεωθούν, δε κάποια ημέρα να πληρώσουν κάποιο χρέος κάποιας χώρας τα Δάνεια τα οποία Εγγυήθηκαν, φροντίζουν μεθοδικά να πάρουν και τον Έλεγχο όλων των Πλουτοπαραγωγικών Πηγών των χωρών των οποίων Εγγυήθηκαν το Δανεισμό τους, ώστε η πληρωμή των υποχρεώσεων που απορρέουν από τις Εγγυήσεις τους, να γίνει από τις Πηγές τις οποίες θα Ελέγχουν και φυσικά θα Διοικούν “Παραγωγικά”! Δηλαδή ΜΕ ΚΕΡΔΗ! Δηλαδή, σεβαστοί αναγνώστες, σε πέντε δέκα χρόνια Κυριαρχίας και Διοίκησης όλων των Πλουτοπαραγωγικών Πηγών της χώρας μας θα έχουν ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΥΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ! Δηλαδή, αν εμείς Διοικούσαμε “Παραγωγικά” τις πλουτοπαραγωγικές πηγές της χώρας (ορυκτό πλούτο, Τουρισμό, Γεωργία, Κτηνοτροφία, κ.ά.) θα εξοφλούσαμε το χρέος σε μερικά χρόνια από τα “ΚΕΡΔΗ” ΜΑΣ! Ομολογούν οι Εθνικοί Προδότες ότι δεν γνωρίζουν Πώς να Κυβερνήσουν “Παραγωγικά” επικαλούμενοι την προστασία των αδύνατων ομάδων του πληθυσμού και Δανειζόντουσαν από… γνωστούς Τοκογλύφους για να προσφέρουν “Κοινωνικό Έργο”!
Δεν είναι τρομερό, οι δικοί μας Πολιτικοί Ηγέτες να γνωρίζουν ότι διαθέτουμε αυτό τον απίστευτο θησαυρό της χώρας και να αρνούνται εδώ και 38 χρόνια να τον Αξιοποιήσουν Αναθέτοντας τη Διοίκησή του σε Δοκιμασμένους Επενδυτές και να μοιράσουν έστω τα ΚΕΡΔΗ της Ελλάδας μαζί τους, χωρίς να τον… χαρίσουν με πενταροδεκάρες και να υποχρεώσουν τον Ελληνικό Λαό να ζει σε καθεστώς αποικιοκρατίας;
Όταν κλέβεις έναν Οικογενειάρχη και τον οδηγείς στην Εξαθλίωση και στον Αφανισμό, καταδικάζεσαι και πας φυλακή. Όταν κλέβεις δύο Οικογενειάρχες και τους οδηγείς στην Εξαθλίωση και στον Αφανισμό, καταδικάζεσαι δύο φορές να πας φυλακή! Όταν, όμως κλέβεις και οδηγείς έναν Ολόκληρο Λαό 10 εκατομμυρίων Ατόμων στην Εξαθλίωση και στη Σκλαβιά μιας Αδυσώπητης Φυλής, που για δύο φορές απέδειξε τον Απάνθρωπο και Κτηνώδη χαρακτήρα του, τότε η θανατική ποινή είναι η πιο επιεικής ποινή του απλού Ποινικού Δικαίου που θα μπορούσε να σκεφτεί ένα ένορκος.