Αρχίζουν σιγά-σιγά οι Γερμανοί Επιτηρητές που εγκαθίστανται στη χώρα μας να επεμβαίνουν στο “Πλιάτσικο” που ίσχυε με την τριτοκοσμική “Διαφθορά” και την κατασπατάληση του δημόσιου χρήματος και των Ευρωπαϊκών Επιδοτήσεων για τέσσερις δεκαετίες και κόβουν αποφασιστικά τις Μεθόδους της Κομματικής Διακυβέρνησης. Ξεκίνησαν με τις επιδοτήσεις του ΕΣΠΑ και τις επιτρέπουν μόνον για τον ιδιωτικό τομέα, όπου μπορούν να κάνουν τους Ελέγχους τους και να βρίσκουν άκρη. Άρχισαν επίσης να κόβουν όλες τις χαριστικές παρεμβάσεις Ελέγχου και τις πονηρές Παραγραφές των ημέτερων συνεργατών των Πολιτικών όπως και μερικές απίστευτες ρυθμίσεις εξόφλησης χρεών προς το δημόσιο. Ένας εκπαιδευτικό όμιλος πλαστογραφούσε Πιστοποιητικά Ασφαλιστικής Ενημερότητας προκειμένου να λειτουργεί κανονικά και να κάνει τις δουλειές του εισπράττοντας όλες τις επιδοτήσεις της ΕΕ και παράλληλα να αποκρύπτει τεράστιες οφειλές για ολόκληρα χρόνια και όχι μόνον! Έφτασαν οι αθεόφοβοι να κάνουν ρυθμίσεις των 160 ευρώ το μήνα για χρέη εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ και…4,500 δόσεις που θα εξοφλούσαν το χρέος το…2400! Όταν λέμε κάνουν ο,τι θέλουν και αγνοούν τα πάντα, κάνουν ο,τι θέλουν!
Για να δούμε θα τα καταφέρουν οι Γερμανοί Επιτηρητές να κόψουν τουλάχιστον τις κραυγαλέες Απάτες και να περιοριστούν μόνον στα δικά τους συμφέροντα; Προσέξτε σεβαστοί αναγνώστες. Υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ των τεράστιων κερδών που επιδιώκουν οι μεγάλες εταιρείες με τα διάφορα καρτέλ που έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν και του “Πολιτικού Πλιάτσικου” που μόνον Κλέβει και Κλέβει τρελά από όλα τα χρήματα που Ελέγχει, χωρίς να προσφέρει καμία “Πρόσθετη Αξία” στους Πολίτες! Μόνον τους Κοστίζει και τους κοστίζει εκατοντάδες δισεκατομμύρια…Τουλάχιστον με τους Γερμανούς Επιτηρητές θα κοπούν οι μισές ρεμούλες των δικών μας και το Κράτος μάλλον θα αρχίσει να λειτουργεί κάπως παραγωγικά και πιο δίκαια…Το πρώτο ερώτημα που έρχεται στο νου του Πολίτη είναι: Οι τρεις Άνδρες της Κυβέρνησης τι ρόλο παίζουν;