Infotrust: Θέσεις για στελέχη στην υποστήριξη του κλάδου Αυτοκινήτου και των Λοιπών κλάδων

INFOTRUST s.a.
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία: Χρόνος

Η INFOTRUST Insurance Agency, με κυρίαρχη θέση στην ασφαλιστική αγορά για περισσότερα από 25 έτη, επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της στελέχη για την υποστήριξη του κλάδου Αυτοκινήτου και των Λοιπών κλάδων για το υποκατάστημα Αθηνών.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ INFOTRUST s.a.

Δύο είναι τα κυριότερα σημεία που μας διαφοροποιούν από την υπόλοιπη αγορά: τα σταθερά και προσεκτικά μας βήματα που προστατεύουν τους συνεργάτες από το αβέβαιο ασφαλιστικό γίγνεσθαι και η διαρκής αξιοποίηση των τεχνολογικών εφαρμογών και των ψηφιακών συστημάτων έτσι ώστε να εξασφαλίζουμε στο δίκτυό μας ένα πρωτοποριακό μοντέλο εξυπηρέτησης το οποίο βασίζεται σε καινοτόμες και λειτουργικές υπηρεσίες. Οι συνεργάτες μας υποστηρίζονται από αυτοματοποιημένα συστήματα εργασίας και παρακολούθησης του χαρτοφυλακίου τους, ενημερώνονται άμεσα για όλες τις εξελίξεις στους κλάδους και την ασφαλιστική αγορά και εκπαιδεύονται συστηματικά σε προϊοντικά και πωλησιακά θέματα. Στόχος είναι η άψογη και ολοκληρωμένη εξυπηρέτηση του πελάτη και η δημιουργία ανταγωνιστικού πλεονεκτήματος σε όλο το δίκτυο πωλήσεων. Οι χώροι μας, 2 σύγχρονα επαγγελματικά κτίρια σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, εξασφαλίζουν εύκολη πρόσβαση στους συνεργάτες μας και άριστες συνθήκες εργασίας στους ίδιους και στο προσωπικό μας. Καινοτομώντας και πάλι,δίνουμε τη δυνατότητα στον ασφαλιστή μας να δημιουργήσει στο χώρο μας το δικό του γραφείο και να ωφεληθεί από την ολοκληρωμένη παροχή υλικοτεχνικής υποδομής και την εργασία μέσα σε ένα ζωντανό και δυναμικό περιβάλλον πωλήσεων. Στην INFOTRUST s.a. η φιλοδοξία μας είναι να δημιουργήσουμε ένα ανεξάρτητο δίκτυο ασφαλιστικών συμβούλων και πρακτόρων που θα φτιάξουν μαζί μας τη δική τους επιχείρηση.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πολυετή εμπειρία στην έκδοση ασφαλειών στον κλάδο αυτοκινήτου και στους λοιπούς κλάδους
  • Γνώσεις πολυτιμολόγησης Webinsurer Datawise
  • Εμπειρία στον χειρισμό των Portal των ασφαλιστικών εταιρειών
  • Πιστοποιητικό Επαγγελματιών Γνώσεων Ασφαλιστικού Πράκτορα
  • Εμπειρία στο χειρισμό του προγράμματος Bluebyte θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση χειρισμού του πακέτου MS Office

Τα καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνουν

  • Καθημερινή επικοινωνία και εξυπηρέτηση των συνεργατών του δικτύου.
  • Επίλυση τρεχόντων εργασιών των κλάδων.
  • Παρακολούθηση και διεκπεραίωση αιτημάτων ασφάλισης.

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδικό ασφαλιστήριο υγείας
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχόμενη εκπαίδευση και κατάρτιση

Μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας στο hr@infotrust.gr