ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

 PKData Software: Στέλεχος στην Τεχνική Υποστήριξη πελατών

PK DATA
Μισθός: Εμπειρία: Χρόνος

Η εταιρεία PKData Software, ζητά να προσλάβει έμπειρο στέλεχος για τη θέση της Τεχνικής Υποστήριξης των πελατών της .

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ PK DATA

Ο Ιδρυτής τής εταιρείας Παναγιώτης Κατσαϊδώνης, θέλησε ως Ασφαλιστικός Σύμβουλος τότε, να δημιουργήσει εργαλεία που θα τον βοηθούσαν να αυξήσει τις πωλήσεις του. Εκμεταλλεύτηκε την πληροφορική, στην οποία είχε έφεση και δημιούργησε μια σειρά από πρώιμα πλην όμως καινοτόμα εργαλεία μέσω των οποίων οργάνωσε το πελατολόγιό του, τα συμβόλαια και τις ανανεώσεις του και κατάφερε να μειώσει καθοριστικά το χρόνο τής γραφειοκρατίας, αυξάνοντας παράλληλα τις ευκαιρίες επαναπώλησης στο πελατολόγιό του. Σύντομα, τις καινοτομίες του αντιλήφθηκαν οι υπόλοιποι διαμεσολαβητές και έτσι το επάγγελμα τού Ασφαλιστικού Συμβούλου γρήγορα διαδέχτηκε αυτό της πληροφορικής. Το πλεονέκτημα τής PKData είναι πως εξακολουθεί ακόμη και σήμερα να σκέφτεται ως Διαμεσολαβητής. Σήμερα, η PKData είναι η Ασφαλής Επιλογή. Είναι η μεγαλύτερη εταιρεία πληροφορικής στην Ασφαλιστική Αγορά, και μέσω των συστημάτων της διακινείται το 60% της Ασφαλιστικής Παραγωγής.

Αρμοδιότητες

  • Επικοινωνία με πελάτες για εντοπισμό και επίλυση προβλημάτων σε εφαρμογές που διαθέτει η εταιρεία, μέσω τηλεφώνου, email, και απομακρυσμένης βοήθειας.
  • Διαχείριση συστήματος ticketing
  • Επίλυση προβλημάτων σε 1st Level Support
  • Διαχείριση γνωσιακής βάσης και video
  • Εντοπισμός προβλημάτων και ανάθεση σε 2nd level support
  • Επακολούθηση και ενημέρωση πελατών για την πορεία και την αποκατάσταση του προβλήματος
  • Παρακολούθηση των αιτημάτων μέχρι την επίλυση τους
  • Διαχείριση πλατφόρμας Hermes by Infodromio Software, σε επίπεδο διαχειριστή (admin)
  • Παρακολούθηση και διαχείριση αιτημάτων των πελατών
  • Υποστήριξη και εκπαίδευση πελατών στην διαμόρφωση και λειτουργικότητα της πλατφόρμας Hermes by Infodromio Software.
  • Υποστήριξη σε custom έργα μετά από εκπαίδευση.
  • Συμμέτοχή σε projects ανάπτυξης απο τον ρόλο του support
  • Παρακολούθηση στατιστικών

Η θέση θα βρίσκεται σε συνεργασία με τον υπεύθυνο του τμήματος Customer Quality Support.

Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία και εμπειρία σε υποστήριξη και χειρισμό μηχανογραφικών εφαρμογών της ασφαλιστικής αγοράς και της πλατφόρμας Hermes by Infodromio Software.
  • Εμπειρία στις online εφαρμογές των ασφαλιστικών εταιρειών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη Γνώση MS Office
  • Εμπειρία στην επικοινωνία και την διαχείριση πελατών
  • Αναλυτικό τρόπο σκέψης
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Εστίαση στα αποτελέσματα
  • Ευχάριστη επικοινωνία
  • Συνέπεια και ικανότητες οργάνωσης
  • Πνεύμα μάθησης και συνεργασίας

Προσφέρουμε

  • Πλήρες 5θημερο.
  • Συνεχή εκπαίδευση.
  • Πακέτο αμοιβών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Παραλαβή βιογραφικών :info@pkdata.gr

Υπεύθυνος επικοινωνίας: κ. Μανός Καραπέτης 2109407200