ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται executive γραμματέας

Executive γραμματέας

NET INSURANCE BROKERS S.A.
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία: Χρόνος

Η NET INSURANCE Brokers AE η οποία εδρεύει στον Πειραιά (κέντρο Ο.Λ.Π) και δραστηριοποιείται στο χώρο των ασφαλειών Ζώης και Γενικές, αναζητά executive γραμματέα.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ NET INSURANCE BROKERS S.A.

Στη NET INSURANCE BROKERS S.A., δεσμευόμαστε να παρέχουμε ποιοτικές ασφαλιστικές υπηρεσίες για όλες τις ανάγκες σας. Ανάλογα με τις απαιτήσεις σας, σας βοηθάμε να διαχειριστείτε ένα ευρύ φάσμα κινδύνων. Η Εταιρεία μας ιδρύθηκε το 2000, από έμπειρους επαγγελματίες της ασφαλιστικής αγοράς, για να παρέχει προσιτές ασφαλιστικές λύσεις για ιδιώτες και επιχειρήσεις. Επικοινωνήστε μαζί μας σήμερα για να προγραμματίσετε ένα ραντεβού με έναν από τους ειδικούς μας.

Αρμοδιότητες

  • Επίτευξη υψηλής ποιότητας εξυπηρέτησης του πελατολογίου μας (εξατομικευμένη)
  • Επικοινωνία με τους πελάτες της εταιρείας με στόχο την επικαιροποίηση του προφίλ τους για μελλοντική διερεύνηση των ασφαλιστικών αναγκών τους μέσω των ασφαλιστικών συμβούλων μας
  • Παραλαβή, διανομή Αλληλογραφίας – Ψηφιοποίηση εγγράφων – Διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας – Τήρηση Αρχείου
  • Ενημέρωση μέσω portal των ασφαλιστικών εταιρειών του αρχείου ζημιών (όχι διαχείριση αποζημίωσης)

Προφίλ Υποψηφίων

  • Προϋπηρεσία σε θέση γραμματειακής υποστήριξης, τηλεφωνικής εξυπηρέτησης
  • Άριστη γνώση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
  • Επαρκή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε τηλεφωνική προώθηση ασφαλιστικών υπηρεσιών
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε εταιρεία Χρηματοοικονομικών Υπηρεσιών

Πρόσθετα Προσόντα

  • Πιστοποίηση Επιπέδου Α Τράπεζα Της Ελλάδος
  • Γνώση πλατφόρμας BlueByte InsuranceWorks και WebInsurer By DataWise

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός και ασφάλιση
  • Εργασία σε ένα δυναμικό και εξελισσόμενο περιβάλλον
  • Ωράριο Πλήρους Απασχόλησης

Αποστολή βιογραφικών στο netinsurancesa@gmail.com

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές. Στέλεχος της NET INSURANCE Brokers AE θα επικοινωνήσει με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για συνέντευξη.