ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται υπάλληλος ασφαλιστικού γραφείου

Alexopoulou Royal Insurance Agents
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία: Χρόνος

Ασφαλιστικό γραφείο στην Αγία Παρασκευή ζητά υπάλληλο με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Alexopoulou Royal Insurance Agents

H Alexopoulou Royal είναι πρακτορείο ασφαλίσεων το οποίο δραστηριοποιείται στον χώρο τέσσερις δεκαετίες. Βρίσκεται στην πλατεία Αγίας Παρασκευής. Οι αξίες που πρεσβεύει είναι η ειλικρίνεια , η ασφάλεια κι η εμπιστοσύνη. Είναι μια δυναμική εταιρεία , με πολύ καλή παρουσία στους κλάδους ζωής και γενικών ασφαλίσεων σε Ελλάδα κι Εξωτερικό.

Ασφαλιστικό γραφείο στην Αγία Παρασκευή ζητά υπάλληλο με τα παρακάτω χαρακτηριστικά.

Περιγραφή θέσης

  • Έκδοση προσφορών και ασφαλιστηρίων συμβολαίων
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρείες
  • Διεκπεραίωση ζημιών πελατών
  • Πενθήμερο- οκτάωρο
  • Προσόντα
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • MS OFFICE
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Αναπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης και συντονισμού
  • Επαγγελματική Πιστοποίηση Ασφαλιστικών Σπουδών (επιπέδου Α’)

Επιπλέον καθήκοντα

  • Διαχείριση CRM  και portal ασφαλιστικών εταιρειών
  • Παρακολούθηση εκκρεμοτήτων, εκδόσεων – ανανεώσεων συμβολαίων, εξοφλήσεων ασφαλίστρων
  • Ηλεκτρονική αρχειοθέτηση πελατολογίου
  • Ενημέρωση ταμείου εταιρείας και συνεργασία με το λογιστήριο

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο vasiliki@alexinsure.gr