Το ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας, στα πλαίσια της συνεχούς και ουσιαστικής κοινωνικής του προσφοράς, διοργανώνει Ημέρα Εθελοντικής Αιμοδοσίας, την Τετάρτη 19 Ιανουαρίου, σε συνεργασία με το νοσοκομείο Αγλαΐας Κυριακού. Η ημέρα εθελοντικής αιμοδοσίας θα πραγματοποιηθεί στο κτίριο του ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας (Πατησίων 31, 4ος όροφος) από τις 09:00 έως τις 13:30. Tο εκπαιδευτικό και διοικητικό προσωπικό του ΙΕΚ ΞΥΝΗ Αθήνας, έχει ιδιαίτερη ευαισθησία και αυθορμητισμό να προσφέρει ανά πάσα στιγμή και οικιοθελώς τη «μαγική σταγόνα ζωής», σε όσους τη χρειάζονται.