Μάλλον ξεκίνησε. Από τις ΗΠΑ με τεράστιες ασυνήθιστες διαδηλώσεις από το κίνημα: “Καταλάβατε τη Wall Street” που πλημμύρισε τους λίγους στενούς δρόμους της downtown Wall Street, και κατέληξε με το ηχηρό “χαστούκι” του Ούγγρου Πρωθυπουργού, Βίκτορ Όρμπαν, που ύψωσε το ανάστημά του και έδιωξε από τη χώρα του, (τρόπος του λέγειν) τους εκπρόσωπους του ΔΝΤ και της ΕΕ, που αποτελούν την Πρώτη Μεγάλη “Οικογένεια Νονών” της παγκόσμιας Οικονομίας. Το παράδειγμά του και τους ξάφνιασε και τους τρόμαξε, ιδίως, όταν τους είπε επί λέξη: Θέλετε να διώξουμε τόσες εκατοντάδες χιλιάδες Ούγγρους από τη δουλειά τους και να κλείσουμε τόσους οργανισμούς για να μειώσουμε το έλλειμμά μας κατά ένα δις, εμείς να δείτε πόσο γρήγορα θα σας το εξασφαλίσουμε: Και χωρίς πολλές πολλές φανφάρες…φορολόγησε τις Τράπεζες, τις Ασφαλιστικές και τις Χρηματιστηριακές, οι οποίες δεν…πλήρωναν φόρους, και ιδού τα πρώτα 700 εκατ. ευρώ του ελλείμματος!
Βλέπετε, το κατεστημένο των πέντε Οικογενειών “Νονών” που λειτουργούν σε παγκόσμιο και βέβαια και σε τοπικό Κρατικό Επίπεδο, σκέπτονται Λύσεις, έχοντας τα δικά τους Τεράστια Αφορολόγητα Κέρδη εξασφαλισμένα, αρνούμενοι να θυσιάσουν ούτε ένα ευρώ ή ένα δολάριο για την έξοδο τους από την Κρίση! Να πληρώσουν τις ζημιές οι άμοιροι Πολίτες…οι οποίοι βέβαια δεν κάθονται με δεμένα τα χέρια…τους τη φυλάνε στη γωνία και άντε να τους μαζέψεις…Αυτή είναι η μόνη μας ελπίδα! Στην Ελλάδα, πχ αν μπορούσαμε να ξεφορτωθούμε τα δύο Κόμματα Εξουσίας και να Εθνικοποιήσουμε τις Τράπεζες, καθιερώνοντας Νέους Τεχνοκράτες Κυβερνήτες και ένα Υγιές Σύνταγμα, Αδιάβλητο και αυστηρά Ελεγχόμενο, θα λύναμε αυτόματα το Οικονομικό μας πρόβλημα. Είναι τρομερό να βρισκόμαστε εγκλωβισμένοι στο…Δικτατορικό Σύστημα της δήθεν Δημοκρατίας μας που δημιούργησαν με τη βοήθεια των δύο πρώτων “Παγκόσμιων Νονών”, προκειμένου να μην έχουμε κανένα τρόπο διαφυγής, παρά μόνο με την τρομερά δύσκολη οργάνωση ενός νέου τεράστιου Κινήματος που δεν είναι καθόλου εύκολο να δημιουργηθεί με τις σημερινές συνθήκες…Ευτυχώς που υπάρχουν αρκετοί Έλληνες που το προσπαθούν και σίγουρα, κάποια προσπάθεια θα καρποφορήσει. Ο Εχθρός, δεν είναι μόνο τα Ελληνικά Κόμματα αλλά και οι πανίσχυροι Παγκόσμιοι Προστάτες τους, που όταν δεν τα καταφέρνουν να σπέρνουν τις δικές τους επαναστάσεις και να καθιερώνουν “συνεργάσιμες” ηγεσίες, στέλνουν και το… ΝΑΤΟ να επιβάλλουν δια της βίας τις επιλογές τους. Πού να τα βγάλεις πέρα μαζί τους! Η σωτηρία μας πιθανόν να έρθει από την εσωτερική δική τους κατάρρευση!
Ζήσε Μάη να φας τριφύλλι, αν περιμένουμε να καταρεύσουν οι “παγκόσμιοι Νονοί” από μόνοι τους !
Εύχομαι η Παγκόσμια Επανάσταση να μείνει στα όνειρά σας.
Το όπλο της Νέας Τάξης Πραγμάτων: ΟΙ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ
https://www.youtube.com/watch?v=QVpx6SQ5KFY