Την 1η Αυγούστου 2011 το mpdclub κυκλοφόρησε το νέο του οδηγό, ο οποίος είναι αφιερωμένος στην υγεία και στην καλύτερη ποιότητα Ζωής. Μέσα στον οδηγό υπάρχουν 150 υπηρεσίες στο χώρο της υγείας, οι οποίες δίνουν μοναδικά προνόμια στους κατόχους των καρτών του mpdclub. Ο οδηγός προσφέρει σημαντικά προνόμια και υπηρεσίες στο χώρο της πρωτοβάθμιας περίθαλψης, εξασφαλίζοντας έτσι στα μέλη και στους φίλους του club την εύκολη πρόσβαση και το χαμηλότερο δυνατό κόστος, χωρίς ταλαιπωρία, στην πρόληψη και στη διάγνωση.
Σημειώνεται ότι το mpdclub δεν είναι διαφημιστική εταιρεία και δεν έχει κανένα όφελος από τις καταχωρήσεις – η συνολική αυτή ενέργεια γίνεται για το συμφέρον του πελάτη και παράλληλα του επιχειρηματία, μια και τα εισοδήματά όλων δοκιμάζονται από τις συνεχείς οικονομικές εξελίξεις.
Το mpdclub φροντίζει, η ασφάλεια να μην κοστίζει! Tο ενδιαφέρον και η επιτυχία της προσπάθειας επιβεβαιώνεται από την πορεία του πρώτου έτους λειτουργίας του mpdclub : Η αύξηση των μελών & των φίλων, καθώς και των συνεργαζόμενων επιχειρήσεων ξεπερνά το 50%.