Ο ένας Υπουργός θα είναι υπεύθυνος για επενδύσεις στον τομέα της Ενέργειας, ο άλλος για επενδύσεις στις Υποδομές, ο άλλος για μεγάλες επενδύσεις και ο άλλος για μικρές. Έχουμε και δύο Υπουργούς που… εμποδίζουν τις επενδύσεις, έτσι για να υπάρχει κοντράστ και σασπένς! Εν τω μεταξύ φτάσαμε και στο σημείο οι Άραβες Επενδυτές να τρομάζουν μόλις συνειδητοποιούν πού έχουν μπλέξει και να τρέχουν ρίχνοντας μαύρη πέτρα πίσω τους! Βεβαίως ο Υπουργός των μεγάααλων επενδύσεων τους χαρακτήρισε “μη σοβαρούς” επενδυτές. Όχι που δεν θα βγαίναμε κι απο πάνω…
Δεν θυμίζει “παιδική χαρά” η Κυβέρνηση της χρεωκοπημένης Ελλάδας; Να αρχίσετε να ετοιμάζεστε για αυτό που όλοι φοβόμαστε. Τα σημάδια είναι ολοφάνερα…
Άλλο η κριτική και η ελεύθερη διακίνηση ιδεών και άλλο η ανυπόγραφη καταστροφολογία-τρομοκρατία-ψυχολογική βία χωρίς μάλιστα παραδείγματα των ¨ολοφάνερων σημαδιών¨ του επικείμενου ολέθρου.
Δυστυχώς οι νεόι δεν θα σας ακολουθήσουμε κύριε/α μεσήλικα συντάκτη στην μιζέρια. Εσείς ζείτε μόνο για την κριτική και την μίρλα…
Συνεχείστε μόνοι σας
ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΣ ΕΤΩΝ 33
ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Ή ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΚΛΑΙΩ???
Εάν πάρουμε ως συμπέρασμα από τη χθεσινή διακαναλική του Πορδυπουργού μας ότι με ήττα στις επικείμενες εκλογές, θα έχουμε βουλευτικές εκλογές τον Μάρτιο, οδηγούμαστε στο ευρύτερο συμπέρασμα ότι ο Γιώργος θέλει κι αυτός να πετάξει την καυτή πατάτα της διακυβέρνησης αλλού.. Το θέμα είναι ποιος θα την πάρει.. Γιατί αυτή η πατάτα καίει πολύ και κανένας από τους πολιτικούς μας δεν έχει τα… “κότσια” να κρατήσει.
Τα παγκόσμια συμφέροντα είναι τεράστια, οι πιέσεις που δεχόμαστε εκ Δυσμών είναι μεγάλες,
η εξαθλίωση που οδηγούμαστε είναι οφθαλμοφανής, η πορεία μας προδιαγεγραμμένη εδώ και χρόνια..
Βλέπω στον ορίζοντα μια ”αναγκαστική” συμφωνία-υποχώρηση σε ενεργειακά εθνικά θέματα, η οποία θα φανεί ως ”πανάκεια” για να εξέλθουμε από αυτή την δύσκολη θέση που μας οδήγησαν τα αδέρφια μας από τη Δύση..
Υπομονή λοιπόν ANTONIS, όπως και όλοι μας…
Νίκος 30 ετών
ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ