Ο Αντιδήμαρχος Αχαρνών Αθανάσιος Φυτός, προκηρύσσει ανοικτό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης σε ακέραιες μονάδες επί τοις εκατό στο τιμολόγιο της μελέτης, για την ετήσια παροχή ασφάλισης των οχημάτων – μηχανημάτων του Δήμου, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 111.928.00 ευρώ. Οι φάκελοι των προσφορών μαζί με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά θα κατατίθενται στο Δήμο Αχαρνών (Φιλαδελφείας 87 & Μπόσδα – Αχαρνές) ενώπιον της Επιτροπής Διενέργειας Διαγωνισμών (Οικονομική Επιτροπή), στις 23 Νοεμβρίου 2011, ημέρα Τετάρτη και από τις 10.00 π.μ. – 10.30 π.μ., που θα συσταθεί στην αίθουσα της Οικονομικής Επιτροπής (1ος όροφος Δημαρχιακού Μεγάρου).
Στη δημοπρασία γίνονται δεκτοί αναγνωρισμένοι πάροχοι του δημοπρατούμενου αντικειμένου, που παρέχουν εγγυήσεις καλής εκτέλεσης, οι οποίοι πρέπει να υποβάλλουν στην αρμόδια Επιτροπή Διενέργειας Διαγωνισμών τα αναφερόμενα, στο άρθρο 5 των όρων διακήρυξης, δικαιολογητικά. Η εγγύηση συμμετοχής ορίζεται σε ποσοστό 2% επί της συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης, δηλαδή 111.928 Χ 2 % = 2.238,56 ευρώ και επιβεβαιώνεται με την προσκόμιση ισόποσου γραμματίου του Ταμείου Παρακαταθηκών και Δανείων ή εγγυητικής επιστολής αναγνωρισμένης τράπεζας.
Πληροφορίες για το διαγωνισμό παρέχονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα τηλ.: 2102415469 και 210 2415507, από τους αρμόδιους υπαλλήλους κ.κ. Μαρία Αλεξοπούλου και Παναγιώτη Μπόσιο.