του Νικόλαου Παφίτη – Associated Press: Άλλος ένας διασυρμός της χώρας μας από τα…τέρατα με τα οποία μπλέξαμε και δυστυχώς δύσκολα θα ξεμπλέξουμε. Ο τίτλος της είδησης του Associated Press έκανε το γύρω του κόσμου και φυσικά ο έξυπνος τρόπος που τον διατύπωσε ο Κύπριος δημοσιογράφος έδωσε τεράστια διάσταση στο θέμα και στην τελευταία εφημερίδα και άλλα ΜΜΕ στον κόσμο…Δεν είναι και τόσο συνηθισμένο να χαρακτηρίζεις Παιδόφιλους…ανάπηρους και να τους χορηγείς συντάξεις αναπηρίας! Εδώ σηκώνονται και οι νεκροί από τον τάφο τους με αυτού του είδους τα απίστευτα σκάνδαλα. Τι να πούμε και τι να σχολιάσουμε… Η καταστροφή της χώρας μας είναι δεδομένη. Το ίδιο ΠΑΣΟΚ συνεχίζει να μας Κυβερνάει, απλά οι “Αγορές” αντικατέστησαν τον ΓΑΠ μη τους κάνει καμία γκάφα και ανατρέψει τα σχέδιά τους…με τον πλέον έμπιστό τους Τραπεζίτη….Τα σχέδιά τους είναι απλά… Έχουν δρομολογήσει τη διάλυση της χώρας με σκοπό να την οδηγήσουν στο επίπεδο των χωρών του πρώην ανατολικού μπλοκ, όπου όλα τα μέλη του Κόμματος που είχαν εξάγει του κόσμου τα εκατομμύρια σε σκληρό νόμισμα, γύρισαν πίσω και αγόρασαν τα πάντα και αποτελούν σήμερα τους φανερούς, πλέον νεόπλουτους. Τον ίδιο σκοπό έχουν και οι δικοί μας. Τα Κομματικά Στελέχη και πάνω από όλους η διαπλεκόμενη ομάδα των βαρώνοι και των μεγαλοεργολάβων έχουν σκοπό να επανέλθουν και να εξαγοράσουν τα πάντα κοψοχρονιάς, ο,τι προλάβει να αρπάξει ο κάθε ένας γιατί οι έξω διαπλεκόμενοι, οι Αγορές, έχουν βάλει στόχο τις χρυσοφόρες ΔΕΚΟ και τον υπόλοιπο ορυκτό πλούτο της χώρας! Ας μη ξεχνάμε ότι το “Διεφθαρμένο Σύστημά τους” δημιούργησε πάνω από ένα εκατομμύριο περίπου Έλληνες που υπήρξαν Κομματικά Στελέχη των δύο Κομμάτων Εξουσίας τα τελευταία 37 χρόνια οι οποίοι διαθέτουν περιουσίες στο εξωτερικό που μετράνε από €1.000.000 έως €500.000.000 ο κάθε ένας. Αυτά είναι σε μετρητά, σε ακίνητα φιλέτα στις μεγαλύτερες πόλεις του κόσμου, σε επαύλεις, ξενοδοχεία, πλοία και φέρυ μποτ που ούτε τα φαντάζεται ο νους του Ανθρώπου…
Αν οι Αγορές ενδιαφέρονταν να “Σώσουν” την Ελλάδα και να πάρουν πίσω τα Κεφάλαιά τους το πρώτο πράγμα που θα φρόντιζαν να κάνουν, ήταν να σταματήσουν ΠΡΩΤΑ την “Οικονομική Αιμορραγία” της χώρας και μετά να φροντίσουν να ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΟΥΝ αυτούς που πρέπει να ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΟΥΝ και στο τέλος αν χρειαστεί, να μειώσουν ακόμα του μισθούς και τις συντάξεις…
Ο δρομολογημένος νέος Πρωθυπουργός είναι μέσα στη συμφωνία, για αυτό και δεν λέει κουβέντα για το Κομματικό κράτος της ΝΔ που ξερογλείφεται, ούτε για τις ριζοσπαστικές Τροποποιήσεις του Συντάγματος που έχει Υπογραμμίσει η “ΣΠ” ότι χρειαζόμαστε κατεπειγώντος για να σταματήσουν αμέσως τα τρία Καρκινώματα της Σπατάλης, της Ανεπάρκειας και της Διαφθοράς…που μας εξόντωσαν τελείως.
Το γεγονός ότι οι “Αγορές” δεν κάνουν αυτά τα αυτονόητα και έχουν τρελάνει τους Έλληνες είναι γιατί πράγματι επιδιώκουν να διαλύσουν τελείως τη χώρα, έχοντας ως ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΤΟΥΣ 300 ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ – ΤΟΥΣ 5-6 ΜΕΓΑΛΟΕΚΔΟΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 50 ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥΣ!
Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ
Χωρίς πολλά λόγια και με συνοπτικές διαδικασίες, να εμφανισθούν αυτοί που ενέκριναν καθώς και αυτοί που συνέστησαν αυτό το τερατούργημα, τη στιγμή που οι οικογένειες με παιδιά, διώκονται μέσω φορολογικών δράσεων.
Μη μου πείτε ότι δεν μπορούν να βρεθούν? Εδώ υπάρχουν υπογραφές και μάλιστα και από αυτούς που υπέγραφαν για κάθε περίπτωση παιδόφιλου.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ !!!!!!!!!
αγαπητοί φίλοι το θέμα είναι οτι αυτοί τα κάναουν και πλεόν το γνωρίζουμε , το θέμα είναι εμείς τι θα κάνουμε , πως θα τους στείλουμε στα σπιτια τους γιατι την ωρα των εκλογων δια μαγειας ολοι ξεχνανε και πωρονονται σαν βλαμενα και τους ξαναψηφιζουμε ολουσ αυτους.
Η στρατιωτική ηγεσία ΚΟΙΜΑΤΑΙ ????
γιατι οσο και αν δεν συμφωνω με τετοιες πρακτικεσ εκει που μας καταντησανε οι 300 ισως ειναι η ποιο ασφαλεις λύση … φανταζομαι !