Ο φίλος και τακτικός αναγνώστης του “ID”, Σπύρος Μακρυγιώργος μας έστειλε ένα βίντεο της Αυστραλιανής Ασφαλιστικής Victoria που προβάλλει σκληρές σκηνές ατυχημάτων, το οποίο βίντεο όμως μείωσε τα ατυχήματα κατά 50% σε διάστημα 20 χρόνων. Δείτε το και όχι μόνον, αλλά να το προβάλλετε στις συγκεντρώσεις σας και τα Πρακτορεία να παίζουν συνέχεια σε μια οθόνη του γραφείου τους, ώστε όλοι οι Ασφαλισμένοι που έρχονται να πληρώσουν τα ασφάλιστρά τους να το βλέπουν. Προτείνουμε στην Τροχαία όλης της χώρας, στη ΔΕΙΑ και σε όλους τους Οργανισμούς που ασχολούνται με την Πρόληψη των Ατυχημάτων να το προωθήσουν όλοι μαζί στα μεγάλα κανάλια να το παίζουν, ως Κοινωνική Προσφορά. Είμαστε σίγουροι ότι θα βρεθούν αρκετοί χορηγοί να το στηρίξουν με πρώτους και καλύτερους τις Εταιρείες μας.