Μία νέα υπηρεσία προσαρμοσμένη στις ανάγκες των καιρών έχει δημιουργήσει μια on line Πλατφόρμα, που παρέχει κοπή της “virtual” βασιλόπιτας.
Όπως αναφέρει η ομάδα evasilopitamas.gr «σκοπός μας είναι να διατηρήσουμε το έθιμο και τις κοινωνικές σχέσεις ενεργές με ασφάλεια! Την φετινή χρονιά που δεν θα μπορέσουμε να βρεθούμε όλοι μαζί. Σκεφτήκαμε και υλοποιήσαμε αυτή την ιδέα με κύριο χαρακτηριστικό την διάδραση μεταξύ των ανθρώπων. Η εκδήλωση της Βασιλόπιτας για επιχειρήσεις, οργανισμούς, σωματεία και συλλόγους, είναι μια συνάντηση σε εορταστικό κλίμα με χαρακτηριστικά την ανταλλαγή ευχών, τις κεντρικές ομιλίες που σηματοδοτούν μια ανασκόπηση του χρόνου που πέρασε αλλά και τους στόχους της νέας χρονιάς. Επίσης υπάρχουν και τα φλουριά τα οποία φέρνουν τύχη σε όποιους το βρουν. Πάνω σε αυτά τα χαρακτηριστικά βασιστήκαμε στην υλοποίηση της Βασιλόπιτας μας!
Η πλατφόρμα δίνει δυνατότητες, στον κάθε διοργανωτή να ετοιμάσει μια διαδικτυακή εκδήλωση σε ζωντανή σύνδεση προσθέτοντας το λογότυπο του φορέα που εκπροσωπεί, να ορίσει τον αριθμό των δώρων και την ημερομηνία κοπής – κλήρωσης.
Αναλυτικά υπάρχουν δυο υπηρεσίες:
Η πρώτη είναι : Η Βασιλόπιτα μας! Δίνει την δυνατότητα να δημιουργήσετε μια εκδήλωση, που ο διοργανωτής δηλώνει τους συμμετέχοντες. Για τις επιχειρήσεις είναι μια ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με τους εργαζόμενους, στελέχη, συνεργάτες κ.α. Επίσης δίνεται η δυνατότητα σε Συλλόγους και Σωματεία να δημιουργήσουν μια εκδήλωση μεταξύ των διοικητικών συμβουλίων με τα μέλη τους και αθλητές τους κ.α Σαν μια μικρή ένδειξη σεβασμού και ευγνωμοσύνης προς όλους όσοι μάχονται καθημερινά στην πρώτη γραμμή κατά της πανδημίας του κορωνοϊού, η υπηρεσία μας προσφέρετε δωρεάν, για Νοσοκομεία & Κέντρα Υγείας.
Η δεύτερη είναι : Η Βασιλόπιτα μας, μαζί σας! Απευθύνεται σε επιχειρήσεις, οργανισμούς, συλλόγους, σωματεία κ.α με στόχο να δημιουργήσουν μια εκδήλωση σε ανοιχτό κοινό, να ενθαρρύνουν ξανά τις σχέσεις τους με το κοινό τους , να προσελκύσουν νέους πελάτες, παλιότερα ή νέα μέλη, φιλάθλους κ.α ώστε να δώσουν αναγνωρισιμότητα στον φορέα που εκπροσωπούν, να διαφημιστούν, και σαν ένα εργαλείο μάρκετινγκ αυτές τις δύσκολες στιγμές που αντιμετωπίζουμε. Σκοπός μας είναι να καλύψουμε μια ανάγκη, συμβολική μεν, αλλά τόσο ουσιαστική».