Τα προεδρεία των επαγγελματιών του Κλάδου επισκέφτηκαν προχθές το Γενικό Γραμματέα του Υπουργείου Ανάπτυξης, Γ. Κονμηνό, προκειμένου να λύσουν την περίεργη και πρωτοφανή απόφαση του Υφυπουργού Ρόβλια, ο οποίος “Αποφάσισε και Διέταξε”, προφανώς, χωρίς πολύ σκέψη, το διαχωρισμό και περιορισμό των “Υπηρεσιών” στους Ασφαλιστές και στους Κτηματομεσίτες, προκειμένου να αποδυναμώσει τον αριθμό των μελών του ΔΣ του Επιμελητηρίου που είναι Ασφαλιστές και είχαν 25 θέσεις. Η Λογική επικράτησε και το συμπέρασμα που υποστήριξε ο Γενικός Γραμματέας, ήταν ότι η πιο ενδεδειγμένη λύση είναι να ακολουθηθεί ο διαχωρισμός του Υπουργείου Οικονομικών, ΣΤΑΚΟΡ, και ο κάθε Κλάδος να έχει τον κωδικό του. Συμφωνούμε και Επικροτούμε. Ευτυχώς που υπάρχουν και μερικά υπεύθυνα και λογικά στελέχη στο Δημόσιο και ισορροπούν την Παραφροσύνη των Υπολοίπων.