Αθήνα, 5 Απριλίου 2011
Προς το Δ.Σ. της Ένωσης Ασφαλιστικών Εταιρειών Ελλάδος
Κύριοι,
Μετά τη δημοσίευση της ΠΟΛ 1058/14-3-2011 παρακαλούμε να συστήσετε στα Μέλη σας όπως εφεξής αποδέχονται την εξόφληση ασφαλίστρων εκ μέρους των Ασφαλιστικών Πρακτόρων, ως διαφορά μεταξύ εισπραχθέντων ασφαλίστρων και αναλογουσών προμηθειών.
Για το Δ.Σ. της ΠΟΑΠ
Αλέξανδρος Ραφαηλίδης, Πρόεδρος
Όλγα Νικολαΐδη, Γεν. Γραμματέας