Στην Κοζάνη πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013 η Ετήσια Γενική Συνέλευση της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ανεξάρτητων Ασφαλιστικών Διαμεσολαβητών (Π.Ο.Α.Δ.). Η συνέλευση είχε ως θέμα τον απολογισμό του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου και την διενέργεια εκλογών για την ανάδειξη του νέου. Οι σύνεδροι ενέκριναν τα πεπραγμένα και εξέλεξαν τα νέα μέλη του Δ.Σ. τα οποία είναι τα εξής:
Ραφαηλίδης Αλέξανδρος, Κονταξής Ηλίας, Κοτσάνπαπας Χαρίσσης, Καραποναρλίδης Ιωάννης, Νικολαϊδη Όλγα, Λατσούδη Ειρήνη, Ντακόλιας Ανδρέας, Λύχρου Δήμητρα και Αλεξανδρόπουλος Παναγιώτης.
Την επόμενη ημέρα, Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013 και μετά από πρόσκληση του κ. Αλέξανδρου Ραφαηλίδη, που έλαβε τις περισσότερες ψήφους, συνήλθε στην πρώτη του συνεδρίαση το νέο Δ.Σ. και συγκροτήθηκε σε σώμα ως εξής:
Πρόεδρος: Ραφαηλίδης Αλέξανδρος
Αντιπρόεδρος: Κονταξής Ηλίας – Β΄Αντιπρόεδρος: Λύχρου Δήμητρα
Γεν. Γραμματέας: Νικολαϊδη Όλγα – Αναπλ. Γεν. Γραμματέας: Λατσούδη Ειρήνη
Ταμίας: Καραποναρλίδης Ιωάννης – Αναπλ. Ταμίας: Κοτσάνπαπας Χαρίσσης
Μέλη: Αλεξανδρόπουλος Παναγιώτης και Ντακόλιας Ανδρέας
Σχόλια..Θα ήθελα να συγχαρώ και απο εδώ τους νεοεκλεγέντες αντιπροσώπους μας και να τους ευχηθώ καλή δύναμη . Παρευρισκόμενος στην εκλογική διαδικασία που πραγματοποιήθηκε στην Κοζάνη ,ως εκλεγμένο μέλος -αντιπρόσωπος του Συλλόγου Ανεξάρτητων Διαμεσολαβητών Νομού Σερρών ,χάρηκα που γνώρισα απο κοντά αυτούς τους ογκόλιθους στην διαμεσολάβηση .
Ευχή μου είναι να τους μοιάσουμε και να τους ξεπεράσουμε κάποια στιγμή στον επαγγελματισμό και στην ακάματη και δημιουργική τους πορεία .