Με δεδομένο ότι οι διαχωριστικές γραμμές ανάμεσα στα Social Media και το e-Business, γίνονται όλο και πιο δυσδιάκριτες, χωρίς να σημαίνει ότι δεν διατηρούν τον αυτόνομο ζωτικό τους χώρο, αυξάνονται οι απαιτήσεις για ολοκληρωμένα μοντέλα δράσεων, που συνδυάζουν την επιχειρηματική διαχείριση με την επικοινωνιακή πολιτική.
Η συγκεκριμένη εξέλιξη αλλάζει το τοπίο της αγοράς, αφού έχει ως αποτέλεσμα την αύξηση των προκλήσεων, των απαιτήσεων, αλλά και των ευκαιριών, για όσους θέλουν να δραστηριοποιηθούν στη συγκεκριμένη αγορά. Τα πάντα, απαιτούν πλέον διαχείριση από πραγματικούς επαγγελματίες, επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του συνεδρίου «The Pro Era!».
Μέσα από αυτή την προσέγγιση, φέτος υπάρχει μία κοινή ολομέλεια στην οποία παρουσιάζονται ενδελεχώς οι συνέργειες ανάμεσα στις Πλατφόρμες Κοινωνικής Δικτύωσης και το Ηλεκτρονικό Επιχειρείν, τα οποία συνεργάζονται αποτελεσματικά και συντονισμένα προκειμένου να δημιουργηθεί το «Social e–Commerce». Το περιοδικό “ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ MARKETING” και το Insurancedaily.gr είναι χορηγοί επικοινωνίας.
Δείτε το Πρόγραμμα του Συνεδρίου