Τη δυνατότητα Ημερήσιας Κατασκήνωσης εντός και εκτός σχολείου για παιδιά που τελείωσαν τα μαθήματά τους δίνουν τα Εκπαιδευτήρια Σ. Αυγουλέα – Λιναρδάτου. Ειδικότερα, για 4η συνεχή χρονιά, παρέχεται η δυνατότητα Ημερήσιας Κατασκήνωσης εντός σχολείου (School Camp Indor) για παιδιά που τελείωσαν το Νηπιαγωγείο, καθώς και την Α’ και Β’ Δημοτικού. H Ημερήσια Κατασκήνωση εκτός σχολείου (Day Camp Outdor) που παρέχεται με νέα μειωμένη τιμή, για 9η συνεχή χρονιά, απευθύνεται σε παιδιά που τελείωσαν Β’ έως ΣΤ’ Δημοτικού, καθώς και την Α’ και Β’ Γυμνασίου.
Στις δραστηριότητες της Ημερήσιας Κατασκήνωσης εντός σχολείου περιλαμβάνονται: Ποδόσφαιρο, κατασκευές – καλλιτεχνικό εργαστήρι, δημιουργική ανάπλαση φωτογραφίας και επεξεργασία video με χρήση Η/Υ, κολύμβηση στην πισίνα, mini tennis, baseball, croquet, badminton, mini golf, παιχνίδια με τα Αγγλικά, θεατρικό παιχνίδι, μπάσκετ.
Αντίστοιχα, στις δραστηριότητες της Ημερήσιας Κατασκήνωσης εκτός σχολείου περιλαμβάνονται: Νεροτσουλήθρες, τοξοβολία, adventure park (εναέρια περάσματα, αναρρίχηση τοξοβολία, τραμπολίνο, flying fox), κολήμβηση στην Ακτή Βουλιαγμένης, tennis, beach volley, ομαδικά παιχνίδια στην άμμο, beach soccer, δίχτυ αράχνης, badminton, ναρκοπέδια, baseball, mini golf, croquet.
Οι περίοδοι για τα School και Day Camp είναι: 17 – 21 και 24 – 28 Ιουνίου, καθώς και 1 – 5 και 8 – 1 2 Ιουλίου. Σε αδέρφια παρέχεται έκπτωση 5%.