Μια γριούλα καλεί το 100 από το κινητό της για να καταγγείλει διάρρηξη στο αυτοκίνητό της. Είναι ιδιαίτερα ταραγμένη, σχεδόν υστερική, καθώς προσπαθεί να εξηγήσει στην αστυνομία τι συνέβη: “Μου έκλεψαν το ραδιόφωνο, το τιμόνι, το φρένο, ακόμη και το λεβιέ ταχυτήτων!”, φώναζε. Η τηλεφωνήτρια την συμβούλεψε να μείνει ψύχραιμη και να περιμένει την αστυνομία που θα έφτανε το συντομότερο. Μετά από λίγη ώρα, οι αστυνομικοί από τον τόπο του περιστατικού, τηλεφωνούν στο κέντρο: “Άκυρο… Η κυρία κάθησε κατά λάθος στο πίσω κάθισμα…!!!”
***
Ένα ζευγάρι ηλικιωμένων, ξαπλώνει στο κρεβάτι του για να κοιμηθεί. Ο σύζυγος είναι έτοιμος για ύπνο αλλά η γυναίκα του έχει όρεξη για κουβεντούλα: “Θυμάσαι που μου κρατούσες το χέρι όταν πρωτογνωριστήκαμε;…” του λέει παραπονιάρικα. Βαριεστημένα ο σύζυγος απλώνει το χέρι του, πιάνει το δικό της, και ετοιμάζεται να αποκοιμηθεί. “Και μετά που έσκυβες και με φιλούσες;;;…” Ελαφρώς ενοχλημένος, ο σύζυγος σκύβει και της εναποθέτει ένα φιλί στο μάγουλο, και μετά γυρνά από την άλλη, αποφασισμένος να κοιμηθεί. “Και μετά μου δάγκωνες το λαιμουδάκι, θυμάσαι;…” Φανερά εκνευρισμένος πλέον ο άντρας, πετά απότομα τα σκεπάσματα και κάνει να σηκωθεί από το κρεβάτι… “Μα που πας;;;” αναφωνεί εκείνη. “Να πάρω τα δόντια μου” απαντά τσαντισμένος αυτός….